Genel

Tek Kullanımlık Tulum Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Tek kullanımlık ürünler ve Bu ürünler arasında yer alan tek kullanımlık tulum çeşitleri, polipropilen maddeden üretilmiştir. Kullan at özelliğine sahip olan bu ürün pek çok alanda da kullanılmaktadır.

İş güveliği uzmanları tarafından tavsiyesi ile kullanılan tulumların çalışan kişilerinin iş güvenliğini sağlamaktadır. Çalışanların sağlıklarının korunması için çalışma alanlarında tek kullanımlık tulum modelleri kullanılmalıdır.

Tek kullanımlık tulum polipropilen maddesi ile Nonwoven Spunbond tela kumaştan üretilmektedir. Bu tulumlar oldukça hafif ve yer kaplamayan bir özelliğe sahiptir. Tulumların kullanıldığı alana göre kalınlığı ve özellikleri değişmektedir.

Tek Kullanımlık Tulum Çeşitleri Nelerdir?

Özel kumaşlardan üretilen tek kullanımlık tulumlar ve ürünler ; medikal alanlarda kullanılmaktadır.

Tek Kullanımlık Tulum  seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Bu hususlar;

1- Çevre uyumu mutlaka kontrol edilmelidir.

2- Negatif basınç değerleri dikkate alınmalı ve mutlaka kişinin vücut ölçüleri göz önüne alınmalıdır.

3- Yapılan işin risk tipi, maruziyet süresi ve koruyuculuk derecesi bilinmelidir.

4- Tulum direnci, kalitesi ve memnuniyet seviyeleri sorgulanmalıdır.

Hijyen ve üretim kalitesi açısından önemli bir ürün olduğundan sıklıkla kullanılmaktadır.

Oldukça farklı alanlarda kullanılan tek kullanımlık tulumların kalite farkı ise kullanıldığı alanlardaki işin riskine göre değişmektedir. Kullan at özelliğe sahip olan tulum çeşitleri arasında bu yazımızda sizlere en çok satan tek kullanımlık tulumları örnek gösterebiliriz. Yazımızı okumaya devam ederek tek kullanımlık tulum çeşitlerini yakından inceleyebilirsiniz.

Tek kullanımlık tulumlar ; Sms, ss, Lamileli vs. gibi birçok özellik içeren kumaş .eşitlerinden oluşmaktadır. Bu kumaş türleri her birisi kendi arasında farklı özelliklere sahiptir.

SMS tulum : Hava geçirgenlik oranı minimum düzeydedir ve hastanler de salgınlar da kullanım için uygundur. Koruyucu etkiye sahiptir.

SS tulum : Hava geçirgenlik oranı yüksektir ve koruyucu amaçlı kullanımlar için uygun değildir.

Lamineli tulum: hava geçirmez su ve alkol geçirgenliği yoktur.